| File Name | 5D113-12_proc.tif |
| Bits Per Sample | 16 16 16 |
| Compression | Uncompressed |
| Software | DXO Optics Pro v7 |
| Create Date | 2012:07:26 06:18:00 |
| Modify Date | 2012:07:26 06:18:00 |
| Record Mode | CR2 |
| ISO | 100 |
| Exposure Time | 1/250 |
| F Number | 9.0 |
| Focal Length | 24.0 mm |
| Lens Model | Canon EF 16-35mm f/2.8L II |
| Camera Model Name | Canon EOS 5D Mark II |
| Firmware Version | 2.1.2 |
| File Index | 4500 |
| Metering Mode | Evaluative |
| Exposure Compensation | 0 |
| Exposure Program | Aperture-priority AE |
| Auto Exposure Bracketing | Off |
| Flash | Off, Did not fire |
| Self Timer | Off |
| Mirror Lockup | Disable |
| Short Focal | 16 mm |
| Long Focal | 35 mm |
| Max Aperture | 2.8 |
| Min Aperture | 23 |
| Measured EV | 14.38 |
| Light Value | 14.3 |
| Field Of View | 24.9 deg |
| Hyperfocal Distance | 7.23 m |
| Circle Of Confusion | 0.009 mm |
| Owner Name | Kevin P. Rauch <rauch@umd.edu> |
| User Comment | Alchi Monastery, Ladakh, India [**] |