| File Name | 5D025-84_proc.tif |
| Bits Per Sample | 16 16 16 |
| Compression | Uncompressed |
| Software | DXO Optics Pro v5 |
| Create Date | 2008:05:15 07:46:03 |
| Modify Date | 2008:05:15 07:46:03 |
| Record Mode | CR2 |
| ISO | 200 |
| Exposure Time | 1/500 |
| F Number | 8.0 |
| Focal Length | 63.0 mm |
| Lens Model | Tamron 28-75mm f/2.8 XR Di |
| Camera Model Name | Canon EOS 5D |
| Firmware Revision | 1.1.1.2 |
| Image Number | 63 |
| Exposure Compensation | -1/3 |
| Metering Mode | Evaluative |
| Exposure Program | Aperture-priority AE |
| Auto Exposure Bracketing | Off |
| Flash | On |
| Self Timer | Off |
| Mirror Lockup | Disable |
| Short Focal | 28 mm |
| Long Focal | 75 mm |
| Max Aperture | 2.8 |
| Min Aperture | 32 |
| Measured EV | 8.50 |
| Light Value | 14.0 |
| Field Of View | 33.2 deg |
| Hyperfocal Distance | 15.85 m |
| Circle Of Confusion | 0.031 mm |
| Owner Name | Kevin P. Rauch <rauch@umd.edu> |
| User Comment | Ride to Gateway to India, Bombay, India [***] |