| File Name | 5D028-40_proc.tif |
| Bits Per Sample | 16 16 16 |
| Compression | Uncompressed |
| Software | DXO Optics Pro v5 |
| Create Date | 2008:06:22 17:00:03 |
| Modify Date | 2008:06:22 17:00:03 |
| Record Mode | CR2 |
| ISO | 100 |
| Exposure Time | 1/640 |
| F Number | 8.0 |
| Focal Length | 26.0 mm |
| Lens Model | Canon EF 17-40mm f/4L USM |
| Camera Model Name | Canon EOS 5D |
| Firmware Revision | 1.1.1.2 |
| Image Number | 94 |
| Exposure Compensation | -1/3 |
| Metering Mode | Evaluative |
| Exposure Program | Aperture-priority AE |
| Auto Exposure Bracketing | Off |
| Flash | Off |
| Self Timer | Off |
| Mirror Lockup | Disable |
| Short Focal | 17 mm |
| Long Focal | 40 mm |
| Max Aperture | 4 |
| Min Aperture | 23 |
| Measured EV | 10.00 |
| Light Value | 15.3 |
| Field Of View | 71.6 deg |
| Hyperfocal Distance | 2.70 m |
| Circle Of Confusion | 0.031 mm |
| Owner Name | Kevin P. Rauch <rauch@umd.edu> |
| User Comment | Pukara de Quitor, near San Pedro de Atacama, Chile [*] |